Skip to main content

❗️Hamilelikte kendinizi bir miktar stresli ve yorgun hissetmeniz çok normaldir ancak stresin fazlası sizin ve bebeğiniz için zararlı olabilir.

💭Hamileliğinizi olabildiğince stressiz ve huzurlu geçirmek için yapabileceğiniz en önemli şeylerin başında hamilelik sürecinize dair olumlu bakış açısı geliştirmek gelir. Hamileliğinize dair olumlu düşünmek, olumlu yönlerine odaklanmak ve bebeğinize duyduğunuz sevgiyi hissetmek bu dönemde yaşayacağınız stresle baş etmenizi sağlayacak en önemli unsurdur.

🏃‍♀️Hamilelikteki stresi azaltacak en etkili yöntemlerden biri ise fiziksel olarak aktif olmak ve düzenli egzersiz yapmaktır. Egzersiz yapmak hem fiziksel sağlığınızı olumlu yönde etkiler hem de ruh halinizi düzenleyerek psikolojik olarak kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

🧘‍♀️Düzenli nefes egzersizleri, meditasyon ve yoga gibi gevşeme tekniklerini uygulamanız da hamilelik döneminde yaşadığınız stresle baş etmenizi kolaylaştıracaktır.

👸Tüm bunların yanısıra gün içinde kendinize vakit ayırmanız, yeterince dinlenmeniz ve sağlıklı beslenmeniz de stres ve yorgunluğunuzu azaltarak keyifli bir hamilelik geçirmenizi sağlayacaktır.

🤰Sağlıklı, mutlu ve keyifli bir hamilelik geçirmeniz dileğiyle…

Tüm Gebelik sürecinizde ve kadın hastalıkları kontrollerinizde yanınızdayım. Randevu için: +90 530 354 93 90 numaralı hattımızdan bizi arayabilirsiniz. Kadın hastalıkları ve Doğum ile ilgili tüm hizmetlerimize buradan ulaşabilirsiniz. Merak ettikleriniz için instagram hesabımı takip edebilirsiniz. Op.Dr. İpek Demir

Tüm Gebelik sürecinizde ve kadın hastalıkları kontrollerinizde yanınızdayım.

Hayatınızdaki en önemli ve hassas dönemlerden biri de hamilelik sürecidir. Anne adaylarıyla birlikte bu süreci bebekleri ve kendileri açısından sağlıklı tamamlayabilmeleri için çalışıyoruz.