Skip to main content

Hamilelik sürecinde sağlıklı kilo alımı gebeliğiniz boyunca dikkat etmeniz gereken önemli bir konudur. Bebeğinizin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesini belirleyen birçok faktör vardır. Bunlardan biri de gebelik sürecinde aldığınız kilolardır. Sağlıklı beslenerek aşırı kilo alımından kaçınmanız hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı için oldukça önemlidir.

Hamilelik döneminde kilo almanız normaldir ve bu dönem zayıflama diyetleri yapmak ve kilo vermeye çalışmak için iyi bir zaman değildir. Hamilelik boyunca bebeğinizin sağlıkla büyüyebilmesi ve hamilelik döneminde sağlıklı kilo alımı gerçekleşmesi için yeterli ve dengeli beslenmeniz çok önemlidir.

Hamilelik döneminde almanız beklenen kilo hamilelik öncesi kilonuza göre değişebilir. Vücut kitle endeksine göre normal kiloda olan kadınların hamilelik döneminde ortalama 9-13 kilo alması normal kabul edilebilir. Daha zayıf kadınlar daha fazla kilo alabilecekken, daha fazla kilolu kadınların daha az kilo alması beklenir.

Hamilelik sürecinde sağlıklı kilo alımı hakkında doktorununuz sizi bilgilendirecek ve kilo alımınızı aylık kontrollerinizde takip ederek sizi bu konuda en doğru şekilde yönlendirecektir.

Sağlıklı ve keyifli bir hamilelik süreci dilerim.

Tüm Gebelik sürecinizde ve kadın hastalıkları kontrollerinizde yanınızdayım. Randevu için: +90 530 354 93 90 numaralı hattımızdan bizi arayabilirsiniz. Kadın hastalıkları ve Doğum ile ilgili tüm hizmetlerimize buradan ulaşabilirsiniz. Merak ettikleriniz için instagram hesabımı takip edebilirsiniz. Op.Dr. İpek Demir

Tüm Gebelik sürecinizde ve kadın hastalıkları kontrollerinizde yanınızdayım.

Hayatınızdaki en önemli ve hassas dönemlerden biri de hamilelik sürecidir. Anne adaylarıyla birlikte bu süreci bebekleri ve kendileri açısından sağlıklı tamamlayabilmeleri için çalışıyoruz.